Site icon KMS-BUD

SADZA PŁONIE. CZAD ZABIJA. ŻYJ! KOMINIARZE ALARMUJĄ PRZED SEZONEM GRZEWCZYM

czad zabija kominy naprawa

czad zabija kominy naprawa

Wprawdzie za oknem prawdziwie letnia pogoda, ale kalendarz nie kłamie. Nadchodzi jesień, a wraz z nią zimniejsze dni. Odkręcimy kaloryfery, uruchomimy piece i kotły. Ważne, żeby użytkować ogrzewanie w sposób bezpieczny. Czad to podstępny zabójca. Żeby się przed nim chronić, już dzisiaj należy zadbać o właściwe przygotowanie kominów. O czym przypomina akcja Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy „Sadza płonie. Czas zabija. Żyj”.

 

Wraz z sezonem grzewczym rośnie  ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Czad co roku zabija w Polsce ponad 100 osób, o czym mówią dane Państwowej Straży Pożarnej. Wiele z tych tragedii dałoby się uniknąć, gdyby we właściwym stanie były utrzymane kominy, a piece przechodziły regularne przeglądy.

Jak ważną sprawą są oczyszczone i zadbane przewody spalinowe oraz wentylacyjne zwraca uwaga Międzywojewódzki Cech  Kominiarzy w swojej akcji informacyjnej.  I przypomina, że Prawo  budowlane to na właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych nakłada obowiązek wykonywania okresowej kontroli, co najmniej raz w roku, stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych.

Exit mobile version