Site icon KMS-BUD

Naprawy – Uszczelnianiem, szlamowaniem

uszczelnianie komina kominów

uszczelnianie komina kominów

Niewłaściwa obróbka komina ceramicznego, niewłaściwe uszczelnienie lub użycie materiałów wątpliwej jakości może, na przykład, spowodować zbieranie się wilgocie skutkujące brzydkimi wykwitami.

Obróbka kominowa, mimo że jest jedną z najważniejszych prac dekarskich, przysparza wykonawcom wielu problemów. Niewłaściwe uszczelnienie komina powoduje nieszczelność, zawilgocenie konstrukcji i izolacji. Aby tego uniknąć, warto zabezpieczyć komin przez dach.

jak naprawić komin – metody

Uszczelnienie komina taśmą dachową

Specjalną listwę dachową umieszcza się najpierw od dołu, potem z boków, a na końcu od tyłu komina. Bardzo ważna jest regulacja długości listwy wystającej poza komin . Zwykle wystarcza fragment dłuższy od szerokości komina o około 20-30 cm (tak, aby listwa wystawała po obu stronach 10-15 cm). Ale decyduje o tym materiał pokrycia dachowego – jak jest ułożony w danym miejscu, a nie sztywne zalecenia. Taśma musi kończyć się „za falą” (to znaczy zawsze „w dół”, a nigdy „pod górę”). To założenie również w pewnym stopniu determinuje miejsce zagięcia listwy na boku komina oraz to, jak bardzo leży ona na dachówce i jak bardzo przylega do komina. Dobrze by było, gdyby jego krawędzie na kominie ze wszystkich stron znajdowały się na tej samej wysokości w stosunku do płaszczyzny dachu.

Exit mobile version