Site icon KMS-BUD

Montaż komina, naprawa

naprawa starego komina

naprawa starego komina

Montaż komina modułowego, blokowego Dostawa dostarczonego komina Murowanie kominów ceglanych Naprawa komina Czyszczenie komina Wkładanie wkładu kominowego Izolacja komina, uszczelnienie Inne prace instalacyjne i naprawcze kominów Dostawa materiałów kominowych Doradztwo w zakresie budowy kominów

Montaż komina, naprawa

Jeśli potrzebujesz cynować, wyczyść komin – złóż bezpłatnie zamówienie na portalu service24.lt, otrzymuj oferty od specjalistów od murarstwa i cynowania kominów i wybierz najlepszą. Możesz również przejrzeć listę uszczelnień kominowych, ofert odprowadzenia kondensatu i wybrać odpowiedniego dostawcę.

Najlepszy komin to taki, o którym należy najmniej myśleć podczas jego użytkowania. W domach mieszkalnych wyróżnia się trzy rodzaje kominów: murowane lub pustaki z cegieł lub pustaków z wkładem ze stali nierdzewnej, kominy modułowe (bloki lawowe, pustaki keramzytowe) z wkładem ceramicznym oraz izolowane dwuścienne kominy (metalowe kominy dostawcze). Frezowanie komina to jedna z najlepszych metod naprawy i uszczelniania kominów.

Metody frezowania kominów

Kominy murowane są najbardziej popularne na Litwie, ale wiele z nich wciąż nie ma stalowych wkładów, ponieważ ten wymóg konstrukcyjny pojawił się stosunkowo niedawno. W ostatnim czasie bardzo popularne w budowie nowych domów stały się kominy modułowe z wkładami ceramicznymi – łatwo i szybko montuje się je w nowo wybudowanym domu, a rzadziej w starszym. Izolowane kominy dwuścienne są rzadko instalowane, ale w niektórych przypadkach są jedynym rozwiązaniem, gdy nie można zainstalować komina murowanego. Podczas montażu nowego komina ważne jest, aby komin był odpowiednio uszczelniony, zaizolowany oraz w razie potrzeby zebrać i zebrać nagromadzony w kominie kondensat. Cena montażu komina uzależniona jest od złożoności prac, wysokości komina, cen elementów i materiałów wybranego producenta komina.

Podczas naprawy kominów wykonuje się następujące prace: okresowe czyszczenie komina z sadzy; uszczelnienie komina; wymiana cynowania komina; rozbiórka przegrody kominowej. Kominy są zwykle czyszczone przez kominiarzy.

Exit mobile version