Montaż komina modułowego, blokowego Dostawa dostarczonego komina Murowanie kominów ceglanych Naprawa komina Czyszczenie komina Wkładanie wkładu kominowego Izolacja komina, uszczelnienie Inne prace instalacyjne i naprawcze kominów Dostawa materiałów kominowych Doradztwo w zakresie budowy kominów

Montaż komina, naprawa

Jeśli potrzebujesz cynować, wyczyść komin – złóż bezpłatnie zamówienie na portalu service24.lt, otrzymuj oferty od specjalistów od murarstwa i cynowania kominów i wybierz najlepszą. Możesz również przejrzeć listę uszczelnień kominowych, ofert odprowadzenia kondensatu i wybrać odpowiedniego dostawcę.

Najlepszy komin to taki, o którym należy najmniej myśleć podczas jego użytkowania. W domach mieszkalnych wyróżnia się trzy rodzaje kominów: murowane lub pustaki z cegieł lub pustaków z wkładem ze stali nierdzewnej, kominy modułowe (bloki lawowe, pustaki keramzytowe) z wkładem ceramicznym oraz izolowane dwuścienne kominy (metalowe kominy dostawcze). Frezowanie komina to jedna z najlepszych metod naprawy i uszczelniania kominów.

Metody frezowania kominów

Kominy murowane są najbardziej popularne na Litwie, ale wiele z nich wciąż nie ma stalowych wkładów, ponieważ ten wymóg konstrukcyjny pojawił się stosunkowo niedawno. W ostatnim czasie bardzo popularne w budowie nowych domów stały się kominy modułowe z wkładami ceramicznymi – łatwo i szybko montuje się je w nowo wybudowanym domu, a rzadziej w starszym. Izolowane kominy dwuścienne są rzadko instalowane, ale w niektórych przypadkach są jedynym rozwiązaniem, gdy nie można zainstalować komina murowanego. Podczas montażu nowego komina ważne jest, aby komin był odpowiednio uszczelniony, zaizolowany oraz w razie potrzeby zebrać i zebrać nagromadzony w kominie kondensat. Cena montażu komina uzależniona jest od złożoności prac, wysokości komina, cen elementów i materiałów wybranego producenta komina.

Podczas naprawy kominów wykonuje się następujące prace: okresowe czyszczenie komina z sadzy; uszczelnienie komina; wymiana cynowania komina; rozbiórka przegrody kominowej. Kominy są zwykle czyszczone przez kominiarzy.